Mycie paneli fotowoltaicznych

Paneli fotowoltaiczne pokrywane są specjalnymi środkami samoczyszczącymi, dzięki czemu są odporniejsze na zabrudzenia. Rozwiązanie to nie pozwala jednak na całkowite wykluczenie problemu, bo z niektórymi rodzajami zanieczyszczeń moduły sobie po prostu nie poradzą i wymagana jest interwencja z zewnątrz. Każdy użytkownik instalacji PV powinien zadbać o regularne mycie paneli fotowoltaicznych, w przeciwnym razie musi liczyć się z nieprzyjemnymi i kosztownymi konsekwencjami.

Mycie paneli fotowoltaicznych

Mycie paneli fotowoltaicznych

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych powinno się wykonać przynajmniej dwa razy w roku. Dzięki temu wydłużamy okres żywotności systemu o nawet kilka lat. Trzeb pamiętać o tym, że zanieczyszczenia osiadające na powierzchni modułów nie znikają samoistnie, ale gromadzą się i mogą powodować spadek ich wydajności – do nawet kilkudziesięciu procent. Po zaobserwowaniu strat w uzysku energii, warto w pierwszej kolejności wyczyścić panele fotowoltaiczne, co powinno momentalnie rozwiązać powstały problem. Ich mycie zaleca się przeprowadzać na wiosnę, aby pozbyć się z powierzchni zanieczyszczeń w postaci sadzy, liści itd. Przy okazji należy sprawdzić, czy niekorzystne warunki atmosferyczne w okresie jesienno-zimowym nie przyczyniły się do uszkodzenia modułów. Cykliczne mycie paneli fotowoltaicznych jest wskazane także jesienią, gdy słabnie intensywność promieniowania słonecznego, co ułatwia wykonanie prac konserwujących.

Mycie paneli fotowoltaicznych cena za profesjonalnie wykonaną usługę

Jesteśmy specjalistami w czyszczeniu paneli fotowoltaicznych, korzystamy ze specjalistycznych środków oraz narzędzi. Szacunkowy koszt czyszczenia paneli fotowoltaicznych wynosi od 15 do 25 złotych netto za pojedynczy panel fotowoltaiczny. Zastosowanie odpowiednich metod pozwala nam usunąć co najmniej 99% wszystkich zanieczyszczeń. Używamy między innymi filtrów, szczotek, wysięgników czy nawet robotów czyszczących w przypadku dużych powierzchni – wybór metody zawsze uzależniony jest od zlecenia, każdy klient może liczyć na indywidualne podejście, w oparciu o potrzeby i oczekiwania. Z naszych usług warto korzystać regularnie, szczególnie przy zaniedbanych panelach fotowoltaicznych, na powierzchni których powstały trudne do usunięcia osady i porosty. Alpinist-Clean wykonuje mycie paneli umiejętnie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Nie trzeba martwić się o to, że zostaną one uszkodzone, co wiązałoby się z obniżeniem efektowności pracy całej instalacji PV. Radzimy sobie nawet w przypadku paneli zamontowanych w trudno dostępnych miejscach, z każdym rodzajem zabrudzenia.

Panele fotowoltaiczne powinny być regularnie czyszczone, co pozwoli uchronić się przed stratami w uzysku mocy. Wpłynie to korzystnie także na wydłużenie okresu ich żywotności, zapobiegnie powstawaniu uszkodzeń i poprawi walory estetyczne. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale nie są one wysokie w porównaniu ze stratami, jakie może ponieść użytkownik instalacji w przypadku nieumiejętnego mycia paneli czy zaniedbania kwestii utrzymania ich w czystości. Może to wszystko prowadzić do większych strat finansowych, obniżenia wydajności modułów i konieczności ich wymiany w wyniku uszkodzenia.

Zapraszamy do bezpłatnej wyceny.

Alpinist-Clean

Kontakt

Alpinist-Clean
ul. Komorowskiego 6/160
63-100 Śrem
NIP: 785 - 16 - 85 - 585